Roleta Gdańsk Posiadamy w naszej ofercie również Kraty, żaluzje, Bramy antywłamaniowe oraz Markizy oraz serwis rolet | Bogumił&Górka
markizy Gdańsk

Markizy

Nasza oferta Markizy pozwala państwu na wybór materiału spośród 100 różnych tkanin. Dostępne są tkaniny w pasy oraz gładkie w bogatej gamie kolorystycznej.

Dzięki pięknym wzorom markiza może tworzyć wspaniały element dekoracyjny tarasu czy balkonu.

Markizę można obsługiwać za pomocą korby ręcznej lub silnika elektrycznego.

Dla zabezpieczenia markizy przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi polecamy zastosowanie markizy w kasecie. Po zwinięciu cały materiał jest schowany w specjalnej kasecie. Z kasety można zrezygnować, jeśli nad markizą jest zadaszenie.markiza

Specjalny system montowania pozwala na sprawny montaż markiz przy pomocy specjalnych uchwytów. Markizy mogą być montowane do sufitu lub ściany. Równie łatwy jest demontaż markizy w celu oczyszczenia i konserwacji. Dostępne są także uchwyty do mocowania pod dachem na drewnianych krokwiach.Konstrukcja markiz opiera się na solidnej metalowej belce kwadratowej, do której mocowane są uchwyty rury nawojowej i uchwyty ramion. Siła prostująca ramiona jest przenoszona ze sprężyn za pomocą łańcucha lub podwójnej linki stalowej.Dla zwiększenia funkcjonalności zaleca się stosowanie napędu elektrycznego z opcjonalną automatyką wiatrową lub słoneczną i sterowaniem radiowym.
Czujnik wiatrowy zamyka markizę automatycznie w przypadku większego wiatru. Czujnik słoneczny otwiera ją przy odpowiednio wysokim nasłonecznieniu.

Podstawowym zadaniem markizy jest zaciemnienie wnęk okiennych, witryn, balkonów , tarasów i werand.

Markizy są najbardziej funkcjonalną i ozdobną osłoną zewnętrzną. Różnorodność kształtów i wzorów tkanin usatysfakcjonuje gusta każdego.

Markizy tarasowe doskonale nadają się do osłaniania tarasów, ale nie tylko; są również – ze względu na duży wysięg, stosowane do osłaniania dużych balkonów, witryn sklepowych, restauracji lub kwiaciarni na wolnym powietrzu.

Dzięki dużemu wyborowi tkanin doskonale komponuje się z otoczeniem.

Tarasowe wyposażone są w przegubowo składane ramiona dodatkowo zmieniające kąt nachylenia rozwijanego zadaszenia.

Elektroniczne sterowanie markizy powoduje, że nie musimy martwić się o bezpieczeństwo naszej markizy – markiza sama o siebie zadba. Automatyka słoneczna – zakładana na życzenie klienta – dopilnuje, aby markiza rozwinęła się, gdy na niebie słońce i zwinęła, gdy zanosi się na burzę.

Markiza balkonowa może mieć wysięg do 180 cm, a jej szerokość może wynieść nawet do 500 cm.

Wysięg markiz tarasowej może sięgać do 510 cm, a szerokość do 700 cm. Poprzez zastosowanie większej ilości ramion szerokość markiz można zwiększyć nawet do 16m.

Niektóre pośród proponowanych modeli markiz można regulować w zakresie poziomu od 0-90o, co umożliwia odpowiednia konstrukcja.

Markizy Gdańsk, tel. 58 302 02 88,Gdynia i okolice, tel. 664 496 644

Potrzeby komfortu, przytulności i poczucia niezawodnego bezpieczeństwa w obrębie mieszkania i miejsca pracy są tak samo stare jak ludzkość. W celu zrealizowania ich we wszelkiego rodzaju budynkach dokonano wyrafinowanych wynalazków, opracowano niezliczone technologie.

Mimo tego istnieją jeszcze słabe punkty, które nadal nie zdają egzaminu w dziedzinie optymalnego komfortu mieszkania: okna, drzwi i bramy.