Rolety Gdańsk żaluzje,bramy,kraty, Markizy | Bogumił&Górka

Żaluzje fasadowe zewnętrzne aluminiowe Gdańsk

Żaluzje fasadowe

żaluzje fasadowe GdańskŻALUZJA FASADOWA – zewnętrzna przysłona okienna zbudowana z lamieli o równym kształcie i wielkości. Sterowana za pomocą przełącznika klawiszowego, pilota lub ręcznie, swobodna regulacja kąta nachylenia lameli pozwoli całkowicie otworzyć, delikatnie przysłonić lub zupełnie zaciemnić okno.

Żaluzje fasadowe są produktem spośród osłon okiennych zewnętrznych nowoczesnym i eleganckim. Lekka i nieskomplikowana budowa doskonale sprawdza się w nowoczesnych budynkach gdzie bardzo często można spotkać duże przeszklenia. Żaluzje fasadowe idealnie chronią wnętrze przed zbyt dużym nasłonecznieniem, obniżają poziom przenikającego hałasu. Żaluzje poziome aluminiowe poprawiają zewnętrzny wygląd budynku ale także bardzo korzystnie wpływają na wizualny odbiór osłanianych pomieszczeń.

ELEMENTY ŻALUZJI FASADOWYCH

żaluzje fasadowe

Jednym z podstawowych elementów żaluzji fasadowych są poziome aluminiowe lamele, czyli ukształtowane płytki aluminiowe o różnych szerokościach i kształtach zależnie od typu żaluzji. Przekrój poprzeczny w kształcie litery S, C i Z oraz szerokość od 65 do 90 mm. Pokryte są lakierem, który cechuje wysoka odporność na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Lamele można podnosić i opuszczać oraz swobodnie zmieniać kąt ich nachylenia co pozwala na regulowanie dostępu światła i ciepła do wnętrz budynku. Dając także możliwość zabezpieczenia wnętrza przed spojrzeniami z zewnątrz bez konieczności całkowitego przesłonięcia okien. Górna część żaluzji zasłaniana jest osłoną mocującą tak zwaną blendą. Dużą zaletą jest bogata paleta kolorystyczna żaluzji poziomych aluminiowych.

Żaluzje fasadowe mogą być ręczne lub w pełni automatyczne, co zdecydowanie podnosi komfort ich użytkowania. Dzięki tym rozwiązaniom istnieje możliwość współpracy z czujnikami pogodowymi, a także podpięcie do systemu inteligentnego zarządzania domem.

ŻALUZJE FASADOWE W SYSTEMIE PODTYNKOWYM

Główną zaletą żaluzji jest możliwość prostego zabudowania kasety i prowadnic pod zewnętrzną warstwą ocieplenia budynku. Jedynym elementem widocznym w świetle szyby są tylko ruchome lamele, które po podniesieniu chowają się pod elewację. Dzięki czemu żaluzje poziome aluminiowe są efektowną ozdobą budynku i wpływają na jego harmonijny wygląd.

 
Jeśli masz pytania zapraszamy do naszego punktu sprzedaży w Gdańsku, a także do kontaktu! Doradzimy najlepsze żaluzje aluminiowe poziome i inne produkty dostępne w naszej ofercie.